پارسا نیوز

اخبار تحلیلی - خبری مستقل و فوری

پارسا نیوز

اخبار تحلیلی - خبری مستقل و فوری

این سایت اطلاع رسانی بی طرفانه در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران میباشد و به هیچ گروه و جناح سیاسی وابستگی ندارد.
طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

 ۱۳۹۶/۲/۱۷

زهرا اشراقی :

امیدواریم بحث رجل سیاسی روزی حل شود/ می‌خواهیم آفریننده موجی در فضای کشور باشیم

 

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت گفت: بحث رجل سیاسی باید حل شود تا زنان بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

زهرا اشراقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره کمپین آوای اردیبهشت با بیان این‌که این کمپین با همکاری ستاد زنان ستاد انتخاباتی حسن روحانی تشکیل شده است،  گفت:‌ خانم اشرف بروجردی برای همکاری با ستاد زنان دعوت کردند؛ بعد از بررسی‌ها تصمیم گرفته شد تا  کمپینی با نام  آوای اردیبهشت راه‌اندازی شود  که در آن مطالبات زنان و دختران جوان مغفول مانده به گوش مسئولان برسد.

او در ادامه افزود: شعار ما یا علی مدد برگرفته از صحبت‌های سید محمد خاتمی رییس‌جمهور پیشین ایران است. قصد داریم در این کمپین شور و شوق انتخاباتی به وجود بیاوریم و آفریننده موجی در فضای کشور باشیم.

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت خاطرنشان کرد‌: زنان و جوانان نیمی از جامعه هستند، ۷۰ درصد جامعه را نیز جوانان تشکیل می‌دهند که آینده  در دست آنان است. بنابراین خیلی مهم است که خواست‌ها و مطالباتشان دیده و برآورده  شود.

اشراقی با بیان اینکه مطالبات زنان و دختران در جامعه کمرنگ دیده می‌شود، گفت: قصد ندارم که بگویم خواسته‌های زنان که نیمی از جامعه هستند، دیده نمی‌شود بلکه می گویم کمرنگ دیده می‌شود. ما در این کمپین قصدمان احقاق همین حقوق کمرنگ شده است. متاسفانه هنوز این امکان به وجود نیامده که حق زنان و دختران ما به طور کامل داده شود.

او ادامه داد: شاید صلاح نباشد در دوره انتخابات و تبلیغات بخواهیم این مطالبات را بیان کنیم امیدوارم آقای روحانی در دور دوم بعد از آنکه رای آوردند مطالبات زنان و دختران را پیگیری کند.

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت عنوان کرد‌: در چهار سالی که از عمر دولت گذشت به خاطر مسائل و آشفتگی‌هایی که در کشور از نظر داخلی و خارجی داشتیم خصوصاً سیاست خارجی مطالبات زنان دیده نشد بعد از انتخابات امیدوارم فضایی باز شود که این حق و حقوق به طور شایسته به زنان بازگردانده شود.

اشراقی درباره سهمیه ۳۰ درصدی زنان و جوانان در لیست شورای شهر با بیان اینکه شخصاً هیچ‌گاه موافق سهمیه‌بندی نیستم، اظهار داشت: اینکه ما سهمیه‌بندی را انجام می‌دهیم خودش راه تبعیض را باز می‌کند. صرف زن بودن یا مرد بودن نمی‌توان گفت کسی متخصص است و یا نیست. براساس شایستگی افراد باید آنها را انتخاب کنیم.

او در ادامه افزود: در بخشی از دنیای مردانه شاید نتوان زنان را وارد کرد اما در قسمت‌های بسیاری از تشکل‌ها و نهادها،  زنان حتی می‌توانند بیشتر از مردان مثمرثمرباشند.

او خاطرنشان کرد: مثلاً در برخی از موارد برای دادن پست و یا مقامی به زنان ظاهر آنان در نظر گرفته می‌شود مثلاً اینکه چادری باشد و یا نباشد. بنابراین این امر خیلی محدودیت ایجاد می‌کند. ما باید افراد را براساس تخصص انتخاب کنیم.

اشراقی تاکید کرد: زنان متخصص کم نداریم بانک اطلاعاتی از این زنان وجود دارد که باید فعال‌تر شود تا ما بتوانیم دایره وسیع‌تری برای انتخاب داشته باشیم. در این چند ساله اخیر زنان چهره‌هایی بودند که پیشرفت‌ها و شایستگی‌های لازم را به جامعه هدیه داده‌اند. آنها می‌توانند کمک‌کننده راه پیش‌رو باشند.

مسئول کمیته دختران جوان و زنان کمپین آوای اردیبهشت به بحث رجل سیاسی و حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری اشاره و عنوان کرد: زنان ثابت کرده‌اند هرگاه سمت و یا مقامی به آنها سپرده شده به خوبی از پس آن برآمده‌اند، مثلاً‌ در همین بحث رجل سیاسی امیدوارم که این بحث حل شود تا ما بتوانیم شاهد حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری باشیم.

اشراقی به بحث حضور زنان در دولت  و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: در ادارات و شرکت‌های خصوصی می‌بینیم که زنان موفق حضور دارند اما در قسمت‌های دولتی به خاطر دلایلی که ذکر شد این امر برای زنان دشوار است که خود باعث می‌شود بانوان   نسبت به اینکه عرصه برایشان باز نیست تا بتوانند کار کنند ناامید شوند.

 به گزارش آرمان به نقل از ایلنا، او در خاتمه تاکید کرد: مهم این است که برخی مردان چه اصلاح‌طلب و چه غیر اصلاح‌طلب متاسفانه باور ندارند که زنان می‌توانند امور را به خوبی انجام دهند که همین امر باعث ناامیدی بانوان کشورمان می شود. باید این نگاه برداشته شود.

 

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۲/۱۷

نظرات  (۲)

۱۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۲۰:۱۸ نیلوفر نوشهر
تا موقعی که این آخوندهای جنایتکار در قدرت هستند هیچ خانومی شانس رئیس جمهور شدن نخواهد داشت. خانم اشراقی خودت هم قبول نداری که یک زن میتواند رئیس جمهور شود چرا گزاف میبافی
۱۶ خرداد ۹۶ ، ۱۲:۵۳ محمد رضا کیانفر
آقای روحانی، با تبریک موفقیتتان در انتخابات دوره ی دوازدهم ریاست جمهوری لازم به یادآوری است که شما روز 27 اردیبهشت 96 در سخنرانی تان در ورزشگاه تختی مشهد در جواب هوادارانتان که فریاد می زدند: پیام ما روشنه، حصر باید بشکنه. گفتید: خیلی سربسته می گویم همه ی آن چیزهایی که شما می گویید و خواهید فقط با حضور پررنگ شما پای صندوق انتخابات به وجود خواهد آمد، پس روز جمعه 1+11 همه ی دوستانتان همه ی یاران نظام و کشور را پای صندوق بخوانید و بیاورید.
از این اظهارات شما چنین استنباط می شود که کمر همت به حل مشکل آقایان خاتمی، موسوی، کروبی و خانم رهنورد بسته اید، به نظر من این قول شما اجرا شدنی است به شرطی که از راهش وارد شوید، راه درستش این است که وقت را تلف نکنید هرچه زودتر حرفهایتان را با این چهار عزیز گرفتار در حصر یکی کنید و به آنها بقبولانید که دست از لجبازیهای بچگانه شان بردارند نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب بنویسند در آن از رفتار آنارشیستی ی خودشان که روز 25 خرداد 88 مرتکب شدند در راهپیمایی ی بدون مجوز حضور یافتند اظهار ندامت نمایند از مقام معظم رهبری تقاضای بخشش کنند آن نامه را به شما بدهند از شما خواهش نمایند بر آنان منت گذارید و آن را به دست مقام معظم رهبری برسانید، شما خواهششان را اجابت کنید نامه را بگیرید و در جیبتان بگذارید.
روزی که برای دریافت اعتبارنامه ی ریاست جمهوری تان به حضور رهبر معظم شرفیاب می شوید پس از آنکه ایشان اعتبارنامه ی شما را اعطا فرمودند شما با یک دستتان آن را بگیرید با دست دیگرتان نامه ی آن عزیران را به طرفشان دراز کنید و خواهش نمایید بزرگواری کنند رویتان زمین نیندازند و آن را از دستتان بگیرند، اگر این پیشنهاد را مو به مو اجرا نمایید با حدس قریب به یقین مطمئنم انشاالله گوش شیطان کر گره از کار فروبسته ی آن عزیزان گشوده خواهد شد و شما در نزد طرفدارانتان سربلند می گردید. موفق و پیروز باشید، محمد رضا کیانفر 09365476322 mohammadrezakianfar5@gmail.com 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی